Dlaczego warto kupić mieszkanie w Rumi

Coraz chętniej na miejsce zamieszkania wybieramy średnie miasta. Są pozbawione negatywnych cech wielkich aglomeracji, a równocześnie zapewniają mieszkańcom pełen komfort życia i anonimowość. Do takich miast należy Rumia.

Rumia – miasto przyjazne

Bezpośrednio sąsiaduje z Gdynią, to też wielu mieszkańców codziennie dojeżdża tam do pracy korzystając z linii autobusowych, przewoźników prywatnych i Szybkiej Kolejki Miejskiej. Dogodność komunikacji sprawia, że wielu mieszkańców Trójmiasta decyduje się na przenosiny do Rumi. Otoczona lasami zapewnia mieszkańcom i turystom dobre warunki klimatyczne. Mieszkania w Rumi nadal posiadają atrakcyjną cenę co jest dodatkowym atutem przy podejmowaniu decyzji o przeprowadzce. Wybór na rynku mieszkaniowym jest duży i każdy znajdzie odpowiednią ofertę lokalizacyjną i cenową. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki mieszkania Rumia i prezentuje się nam cała gama ciekawych propozycji.

Mieszkanie w Rumi jest wygodne, ponieważ miasto zapewnia wszystkie niezbędne warunki do pracy, nauki i wypoczynku.

Rumia wraz z Redą i Wejherowem tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie. Połączone siły pozwalają na realizację wielu wspólnych przedsięwzięć w zakresie promowania regionu.

Atrakcje turystyczne Rumi

Rumia ma doskonałe położenie.  Zaledwie 10 kilometrów dzieli ją od pięknej plaży w Rewie, gdzie oprócz plażowania można uprawiać sporty wodne i skorzystać ze szkółki windsurfingowej, wypożyczalni sprzętu.

Z Rumi jest niedaleko na Hel i do Zatoki Puckiej. Droga zajmuje zaledwie pół godziny. Atrakcyjnych miejsc położonych w pobliżu jest znacznie więcej.

Ci, którzy nie lubią plażowania mają do wyboru wiele innych możliwości spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim Trójmiejski Park Krajobrazowy stanowi doskonały cel pieszych wycieczek. Urozmaicone ukształtowanie TPK bardziej przypomina tereny podgórskie niż nizinne. Na terenie parku znajduje się bogata roślinność oraz rezerwat ptaków, którym wcale nie przeszkadza bliskość ludzi i czasami zapuszczają się do miasta.

Odpoczywać można także w jednym z trzech parków miejskich. W Parku Starowiejskim znajduje się zabytkowy dworek, w którym obecnie działa Miejski Dom Kultury. Stała wystawa pozwala zapoznać się z dziejami ziemi kaszubskiej.

Na mieszkańców i turystów czeka wiele obiektów sportowych. Największy z nich to Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji z boiskami do piłki nożnej, kortami tenisowym i halą sportową. W ośrodku działa wiele sekcji dla dzieci i dorosłych. Młodzież chętnie korzysta z Skateparku i dwóch siłowni na wolnym powietrzu.

W mieście działa także kryta pływalnia, ale w okresie letnim jest ona zamknięta z powodu wymiany wody i prac konserwatorskich. W Rumi zaczynają się trzy szlaki rowerowe wiodące do Redy, Wejherowa i wokół Długiej Góry. Trasy wiodą przez niezwykle piękne tereny. W zależności od kondycji można wybrać trasę od 10 do 30 km.

Niedługo w pobliskiej Redzie zostanie otworzony park wodny połączony z oceanarium, będzie to najnowocześniejszy taki obiekt w Polsce. Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

W Rumi odbywa się wiele atrakcyjnych imprez, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy miasto odwiedza wielu turystów. Koncerty, gry miejskie zawody sportowe to tylko kilka przykładów

W Rumi nie ma wiele zabytków, ale znajduje się kilka odnowionych budynków z XIX i początków XX wieku. Najstarszym obiektem są ruiny gotyckiego kościoła św. Michała z XV w.

Rumia to atrakcyjne miasto zarówno dla mieszkańców jak i wczasowiczów. Każdy ma możliwość spędzania wolnego czasu zgodnie z własnymi preferencjami

2 komentarze do “Dlaczego warto kupić mieszkanie w Rumi

 • 2 października, 2016 o 9:00 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Zastanawia mnie to, że licytacje komornicze mieszkań w Rumi są przeprowadzane szybko i po cichu. A większość mieszkań kupuje dosłownie 5 osób, które wszystko obstawiają w okolicy i wiedzą dobrze, że wypuszczą z rąk tylko największe rudery albo zamieszkane przez matki z dziećmi, których nie da się tak łatwo eksmitować. Ale im mniejsze miasto, tym bardziej można od razu założyć, że rączka rączkę myję. A widocznie mieszkania w Rumi są dobrym towarem.

  Odpowiedz
 • 3 października, 2016 o 4:43 am
  Bezpośredni odnośnik

  A ja tu mieszkam i nie dam złego słowa na Rumię powiedzieć. Miejsce jak każde inne, po prostu małe miasteczko z ograniczoną ilością usług, sklepów, pizzerii itd. Ale przecież nie o to w życiu tylko chodzi. Blisko las, wypady na Hel i spokój. Mojego mieszkania w Rumi nie dam zamienić na nic innego i nie wyobrażam sobie wyprowadzki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *