Mieszkania w Redzie

Małe miasteczka mają swój własny klimat, a życie toczy się w nich znacznie wolniej, co nie znaczy, że jest nudno i mieszkańcy nie mają co robić. Bardzo często w takich miejscowościach jest wiele atrakcyjnych miejsc zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów.

Mieszkanie w Redzie

Przykładem atrakcyjnego miasta jest niewielka Reda (ok. 20 tysięcy mieszkańców) położona w województwie pomorskim. To właśnie położenie ma znaczący wpływ na rozwój Redy. Blisko jest Trójmiasto, Hel, Zatoka Pucka. Wszędzie można dotrzeć w kilkanaście minut, pół godziny. Komunikacja samochodowa i kolejowa jest bardzo dobrze rozwinięta.

Reda stała się atrakcyjnym miejscem migracji dla mieszkańców Trójmiasta. Jest to nie tylko wynik dobrej komunikacji, ale także atrakcyjnej ceny mieszkania w Redzie. Jest ona znacznie niższa, niż w innych regionach Polski. Mieszkanie w Redzie można kupić zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. W wyszukiwarce po wpisaniu mieszkania Reda znajdziemy ponad 200 ofert do wyboru. Większość mieszkań oferowana jest w niedużych blokach kilkurodzinnych otoczonych zielenią.

Mieszkańcy miasta mają zapewnione wszystkie niezbędne warunki do komfortowego życia. Sieć przedszkoli i szkół zapewnia miejsca dla wszystkich dzieci, dobrze zorganizowana jest opieka zdrowotna, sieć handlowa, gastronomiczna i usługowa. Połączenie sił z Wejherowem i Rumią (Małe Trójmiasto Kaszubskie) pozwoliło na wspólną realizację wielu inwestycji, zapewniając dodatkowe miejsca pracy.

Największą zaletą mieszkania w Redzie jest niezwykle czyste powietrze. Miasto zawdzięcza je lasom, które zajmują połowę jego powierzchni. To najczystsze powietrze na terenie północnej Polski.

Co można robić w Redzie w wolnym czasie

Na nudę nie mogą narzekać ani mieszkańcy, ani wczasowicze i turyści. Wszystko zależy od chęci i zainteresowań.

Miłośnicy przyrody zapewne najchętniej będą spacerować po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Pofałdowany teren z licznymi wąwozami swoim charakterem bardziej przypomina tereny podgórskie niż nizinne.  Na terenie parku rośnie kilkaset gatunków flory, w tym ok. 40 znajduje się pod ścisłą ochroną. Piękny las zamieszkują liczne ptaki i zwierzęta, jest także szlakiem wędrówki łosi.

Przez Redę i jej najbliższe okolice przebiegają szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe i szlaki dla turystów zmotoryzowanych.

Kto nie lubi turystyki krajobrazowej, może udać się na piękną plażę w Rewie. To także dobre miejsce dla uprawiania sportów wodnych.

Reda to raj dla wędkarzy. Co roku, 1 stycznia, odbywa się tu ogólnopolska inauguracja sezonu wędkarskiego. W przepływającej przez miasto rzece o tej samej nazwie można łowić wiele gatunków ryb charakterystycznych dla wód o wysokiej czystości.

W mieście istnieje nowoczesny ośrodek sportowy z dwoma boiskami sportowymi, sześcioma kortami tenisowymi (trawiastymi asfaltowymi), halą sportowo-widowiskową, siłownią i sauną. Można korzystać z nich indywidualnie lub zapisać się do jednej z licznie działających sekcji sportowych dla dzieci lub dorosłych.

Największą jednak atrakcją rozrywkową będzie wkrótce otwarty AquaPark Reda. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Nietypowym rozwiązaniem jest połączenie parku wodnego z oceanarium. Zjeżdżalnie będą prowadzić przez środek akwariów z rekinami. Będzie to miejsce rozrywki dla całej rodziny.

Wieczory można spędzać w licznych pubach i kawiarniach. W sezonie letnim organizowanych jest wiele koncertów i imprez plenerowych

Jak widać w Redzie nudzić się nie można i każdy znajdzie sposób na spędzanie wolnego czasu zgodnie z własnymi upodobaniami.

3 komentarze do “Mieszkania w Redzie

 • 28 września, 2016 o 5:25 am
  Bezpośredni odnośnik

  Mieszkanie w Redzie to super sprawa. Wszędzie blisko, nieruchomości tanie, ale jest jeden problem. Większość z nas pracuje w Trójmieście, więc rejestracje samochodu mamy GWE – a każdy wie jaki hejt to powoduje 🙂 Plus jest taki, że można udawać „nietutejszego” i się wszędzie wcisnąć.

  Odpowiedz
 • 29 września, 2016 o 5:29 am
  Bezpośredni odnośnik

  Ja żyję z mieszkań kupowanych na licytacjach komorniczych i potem remontowanych. Ja jeszcze czasem w Wejherowie można coś trafić, to w Redzie bardzo trudno. A szkoda, bo szybko by się sprzedały bo nie dość, że blisko Trójmiasta, to jeszcze całkiem fajne mieszkania Reda jest jednak młodym miastem, a młodzi ludzie raczej nie robią sobie wielkich długów.

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia, 2019 o 12:01 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Uuwazam iz Reda jest drogim miejscem na wypoczynek, pozatym za duzo ludzi w sezonie stanowczo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *