Mieszkania w Wejherowie

W obecnych czasach dość często zmieniamy miejsce zamieszkania. Przenosimy się na drugi koniec kraju czy to z powodu rozpoczęcia nauki na którejś z uczelni wyższych, czy z powodu otrzymania atrakcyjnej propozycji pracy. Nie zawsze mamy realny wpływ na to, gdzie się przeniesiemy. Jeśli jednak możemy wybierać – to gdzie najlepiej będzie zamieszkać? I dlaczego warto na poważnie przemyśleć kwestię mieszkania w Wejherowie jeśli mamy dzieci?

Cena i położenie mieszkań w Wejherowie

Dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale ceny mieszkań czy domów w Wejherowie są nader atrakcyjne. Mimo iż miasto leży w bardzo niewielkim oddaleniu od Trójmiasta, ceny znacząco odbiegają od tych w Sopocie, Gdyni czy Gdańsku.

Jeśli więc mamy zamiar kupić nieruchomość, warto wybrać Wejherowo. Bez najmniejszego problemu dojedziemy do Trójmiasta w ciągu zaledwie kilkunastu minut, czy to na zakupy, do teatru, czy pozwiedzać zabytki.

Mieszkania w Wejherowie – sprawdź.

Z Wejherowa podobnie małą odległość mamy do przebycia nad morze, co jest niebywałą zaletą, jeśli jesteśmy rodzicami. Możemy dzięki temu liczyć nie tylko na to, że dziecko będzie się dobrze bawiło, ale także pooddycha zdrowym morskim powietrzem, zapewniając sobie doskonałą odporność. Także i my na tym skorzystamy. Jod zalecany jest dla wszystkich, bez względu na wiek.

Atrakcje dla malucha

Mieszkanie w Wejherowie nie będzie nudne ani dla nas, ani dla naszej pociechy. Na terenie miasta znajdują się parki wyposażone w nowoczesne i ładne place zabaw dla najmłodszych. Tu będziemy mogli pograć z dzieckiem w piłkę, badmintona, a po skończonej zabawie rozłożyć koc w trawie i zjeść drugie śniadanie, czy poleniuchować.

Starsze dzieci

Także na starsze dzieci oraz młodzież czekają liczne atrakcje. Po pierwsze możemy zapisać dziecko do jednego z kilku działających w mieście klubów sportowych, czy to do sekcji piłki nożnej, piłki ręcznej, drużyny koszykówki czy na zajęcia z pływania.

Starsze dzieci, które nie przepadają za uprawianiem żadnej z wymienionych dyscyplin sportowych mogą popróbować swoich sił w wyścigach rowerów górskich czy na polu golfowym.

Warto z dzieckiem przemierzać szlaki turystyczne w okolicach Wejherowa, których jest aż cztery. O ile maluchy trzeba przetransportować w nosidle lub wózku, o tyle młodzież szkolną można zachęcać do pieszych wędrówek i przejścia w całości choćby najkrótszego ze szlaków. W ten sposób uczymy ich obcowania z przyrodą i aktywnego wypoczynku.

Rozwijanie zainteresowań w Wejherowie

Mieszkanie w Wejherowie może pomóc nam rozwijać w dziecku pasję do historii, poznawania kultury i obyczajowości społeczności kaszubskiej, czy nawet poznania jej niezwykłego języka. Zabierzmy starsze dziecko do Wejherowskiego Centrum Kultury czy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej.

Nie podlega natomiast dyskusji, że dziecko chętnie będzie uczestniczyło w organizowanych w Wejherowie imprezach, takich jak:

 • Open Air Rock Festival,
 • koncerty alternatywnych kapel muzycznych,
 • Festyn Wakacyjny,
 • Jarmark Wejherowski.

Są to imprezy cyklinie organizowane przez miasto, a ich atrakcyjność dodatkowo wzmacnia fakt, iż odbywają się w większości pod gołym niebem. Młodzieży z pewnością nie zabraknie więc okazji do zabawy.

Szkoły w Wejherowie

Oprócz szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, w Wejherowie nie brakuje też szkół wyższych, min. medycznej i muzycznej. Kaszubsko – Pomorska Szkoła Wyższa kształci na popularnych kierunkach: socjologia, zarządzanie, marketing

Podsumowując, warto przemyśleć tę lokalizację, jeśli rozważamy zakup mieszkania Wejherowo da naszym dzieciom nie tylko ciekawe zajęcie, ale też pasje i wykształcenie

2 komentarze do “Mieszkania w Wejherowie

 • 28 września, 2016 o 7:56 am
  Bezpośredni odnośnik

  Ja szukam licytacji komorniczych z mieszkaniami w Wejherowie i nie mogę za wiele znaleźć. Albo kompletne rudery, albo klitki do remontu. W Trójmieście często coś ciekawego się trafia, ale tutaj wcale łatwo nie jest i okazuje się, że nie tak łatwo znaleźć mieszkanie Wejherowo staje się coraz bogatsze, bo łatwo jest tam o pracę w Trójmieście, do którego szybko można dojechać, a i na Kaszubach ludzie mają coraz więcej pieniędzy.

  Odpowiedz
 • 29 września, 2016 o 5:47 am
  Bezpośredni odnośnik

  Bo zasada jest prosta. Jak chcesz tanio kupić mieszkanie w Wejherowie, albo innym niewielkim mieście, to musisz chodzić i mieć oczy i uszy szeroko otwarte. To jedyna droga, bo po prostu trzeba pytać ludzi. Cały rynek mieszkań to jakieś 80% sprzedaży przed ogłoszeniem, albo nawet bez niego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *